Kozmetik Sektöründe 360 Derece Danışmanlık

Marka Danışmanlığı

Yeni bir girişimde bulunuyor, bir kozmetik markasını ithal etmek istiyorsanız Marka Danışmanlığı sizin için bir yol haritası sunacaktır. Bu girişimde doğru planlama sürecine ve kusursuz çalışacak bir sistem kurmaya ihtiyacınız var.

Rekabet hamlelerinin doğru seçilebilmesi için, doğru bir Pazar analizine ihtiyaç duyulacaktır. Doğru fiyatlandırma, satış kanallarının tespiti, reklam araçlarının belirlenmesi ve operasyon için gerekli olacak ekibin kurulmasına ve eğitimlerinin verilmesini kapsayan bu danışmanlık modeli ile zaman kazanıp, doğru sistemde hızla ilerlemek mümkün olacaktır.

Satış Stratejileri Danışmanlığı

Piyasada mevcut olan kozmetik markanızın satışlarını destekleyecek olan satış stratejileri danışmanlığı, ürünlerinizin fiyat/performans değerlendirmesi, rakip analizleri ve SWOT analizlerinin yapılması, rekabet kanallarının tespiti ve satış kanallarının yapılandırılmasına yardımcı olur.

Talep olduğu takdirde, satış ekibinin kurulması, eğitimlerinin verilmesi ve yönetilmesi, satış kampanyalarının belirlenmesi ve takibi de bu süreç içerisinde planlanmaktadır. Var olan markanın pazar payının büyütülmesini hedefleyen bu modelle satış ekibi kurmak ve yönetmek çok daha kolay olacaktır.

Private Label Danışmanlığı

Son yıllarda popülerliği artmakta olan Private Label ürünler (kendi markanızda size özel üretilmiş ÖZEL MARKA ürünler) uzun vadeli satış planlamalarının bir parçası haline geldi. Özellikle ithalat prosedürlerinin meşakkatli yollarında yıpranan firmalar, uzun vadede kendi markalarını yaratıp, geliştirmeyi tercih edebiliyorlar. Hatta son günlerde ülkemizde de kendi markasını yaratmak için harekete geçmiş olan birçok ünlü isim ile karşılaşıyoruz.

Peki bu süreç nasıl işliyor?

Yeniden bir ürün yaratmak, farklı birçok prosedürü ve farklı sistemleri içerisinde barındırmaktadır. Çünkü bu yolculukta sadece marka kimliği oluşturmak ya da satış stratejilerini belirlemek değil, üretim sürecini kontrol edebilmek ve yasal mevzuatları da doğru yönetebilmek gerekmektedir. Özel markalı ürünler arasında ki rekabet yarışında öne geçebilmek adına doğru sistemin en baştan kurulması, markanın hızla büyümesini sağlayacaktır.

Bu modelde ki danışmanlık hizmetimize ilk olarak yaratmak istediğiniz özel marka üründe beklentinizi ve nerede olmak, hangi segmente hitap etmek istediğinizi dinleyerek başlıyoruz. Formülasyon çalışmalarından başladığımız süreç, yasal prosedürler, marka yönetimi, satış stratejileri, satış kanallarının bulunması, ekip kurulması ve reklam araçlarının ve planlanmasına ve yönetilmesine kadar geçen uzun bir süreci kapsıyor.

Proje Yönetim Danışmanlığı

Mevcut kozmetik markası ile ilgili rakiplerin incelenmesi, hedef kitlenin belirlenmesi, doğru satış kanallarının belirlenmesi ve satış organizasyonun yapılandırılması ve markanın pazarlama ve satış stratejilerinin oluşturulmasını kapsayan danışmanlık sürecidir.

Proje yönetim danışmanlığı pazarda mevcut olan markaların, yeniden konumlandırılması ve/veya satış stratejilerinde gelişime ihtiyaç duyan firmalar tarafından tercih edilmektedir.

İthal edilmesi planlanan ve pazara ilk defa girecek olan markalar MARKA Danışmanlığı modeli, kendi markası ile yepyeni bir ürün geliştirmek ve ürettirmek isteyen firmalar için ise Private Label Danışmanlığı modeli uygundur.

SPA & Wellness Danışmanlığı

SPA & Wellness tesislerini yaratma, geliştirme, yeniden yapılandırma ve işletme konularında danışmanlık hizmeti vermektir.

Proje danışmanlığı bir yatırım projesinin yatırımcı kişi ya da kuruluşun stratejisine uygun bir biçimde önceden belirlenen bütçeye ve zamana uygun olarak, kabul edilebilir bir kalitede uygulanmasını sağlayan bir çalışmadır.  Ayrıca bu süreç içerisinde olması gereken tüm kontrolleri ve denetimleri sağlayacak bir çalışmadır.

Bir spa tesisinin yaratılmasının temeli; konsept, proje mimarisi ve bütçenin belirlenmesinden, eğitim, işletme ve pazarlanmasına kadar düşünülmüş uzun soluklu bir alt yapı çalışmasına dayanmaktadır.

Tasarımlarda tüm beklentileri karşılayan konforlu eksiksiz bir spa tesisi yaratmakla birlikte, bu dinamik organizasyon yapısının aktif yapı taşlarının tanımlanması ve tamamlanmasında da danışmanlık hizmeti size büyük avantaj sağlayacaktır.

Danışmanlık hizmeti desteği ile kuruluş aşamasında olan ya da değişim süreci içine giren işletmelerin sağlam temellere dayalı yatırım gerçekleştirebilmesi mümkün olmaktadır.